I edycja Szkolnej Kampanii pt. " Uśmiech i życzliwość" zakończona

Strona główna » Aktualności » I edycja Szkolnej Kampanii pt. " Uśmiech i życzliwość" zakończona

Kampania trwała  od 22 października  do  21 listopada  2018. Hasłem   kampanii było:

„ Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde serce" . -  słowa  Jan Jakub Rousseau

Cele szkolnej kampanii:

• Uświadomienie WSZYSTKIM członkom społeczności szkolnej, jak niezbędnymi elementami  w budowaniu relacji międzyludzkich są KULTURA  dnia codziennego i SZACUNEK, a także bycie wobec siebie POMOCNYM i ŻYCZLIWYM.
  • Integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej współpracy oraz zabawy.
  • Zachęcanie członków społeczności szkolnej do okazywania życzliwości na co dzień, integrowanie zespołów klasowych.

W czasie trwania kampanii przesyłaliśmy na karteczkach  pozdrowienia, życzenia, podziękowania  koleżankom, kolegom, rodzicom lub osobom dorosłym  pracującym w szkole - „Serce pełne życzliwości’’.

Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny   pt. „Uśmiech otwiera Serce’’ i  „Warto pomagać”.

Uczniowie klas  VII – VIII wykonali   projekty medalu/ odznaki  życzliwości i uśmiechu –nagrodzony projekt został wykorzystany do wykonania odznaki życzliwości, która będzie wręczana uczniom nagrodzonym w plebiscycie życzliwości i będzie stałym elementem tradycji szkoły. Nagrodę i dyplom  za wykonanie zwycięskiego projektu szkolnej odznaki życzliwości otrzymała uczennica klasy VIII a Kinga Rokita

Obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.  Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w debacie pt.  – Kim jest człowiek z zasadami ?

21 listopada to  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOSCI I POZDROWIEŃ. Tego dnia uroczyście zakończyliśmy naszą kampanię. Samorząd Uczniowski zorganizował apel podsumowujący działania podjęte w ramach kampanii oraz przypomniał nam skąd wziął się pomysł obchodzenia takiego dnia na świecie. Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Kapituła Odznaki Życzliwości i Uśmiechu przyznała odznaki dla: Piotr Konopka, Patrycja Smoleń, Wiktor Oruba, Wiktor Nowak, Zuzanna Ho, Kinga Krauzowicz, Filip Laska, Mikołaj Staśko, Maja Trepka, Natalia Felczuk, Natalia Skrzypczyk, Karolina Zielony, Kacper Turlej, Wiktor Orman,

Uczniowie wybrali też życzliwe im osoby dorosłe z naszej szkoły. Odznaki otrzymały

Pani Katarzyna Konieczniak- nauczycielka muzyki, plastyki

Pani Aneta Musiał Foryś - nauczycielka przyrody i geografii

Pani Katarzyna Wojciechowska - nauczycielka historii

Pani Monika Szlachta- nauczycielka języka polskiego

Specjalną odznakę za życzliwość i uśmiech otrzymała wicedyrektorka  szkoły Pani Małgorzata Mikoda.

Wręczono uczniom również dyplomy za piękne i mądre prace plastyczne.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!!!

Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za pracę na rzecz szkolnej kampanii oraz za Uśmiech i Życzliwość.

Organizatorki kampanii: Beata Milanowska, Katarzyna Wnuk

data dodania: 2018-11-27 16:45:04