Będziemy mieć halę sportową!

Strona główna » Aktualności » Będziemy mieć halę sportową!

Zawiercie, 26.07.2021

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE!

Pragnę podzielić się z Wami radością, 22 lipca 2021 roku otrzymałam informację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, że otrzymaliśmy 2 mln dofinansowania na halę sportową przyszkolną w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”.

Od pięciu lat pełnię funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu i od samego początku dostrzegłam potrzebę odbudowy infrastruktury sportowej szkoły. Mamy wybudowane boiska sportowe w 2007, które dzisiaj wielokrotnie remontowane, są w bardzo złym stanie, początkowo więc zabiegałam o budowę zupełnie nowych. Jednocześnie widzę, że wykorzystanie tych boisk zewnętrznych przez uczniów szkół jest niewielkie, właściwie tylko w czerwcu i we wrześniu odbywają się tam zajęcia wychowania fizycznego, a cały rok szkolny musimy korzystać z obiektów zamkniętych. Uczniowie naszej szkoły zmuszeni są wychodzić na zajęcia na tzw. wymiennik, co martwi mnie i Was drodzy rodzice, bo dzieci mogą się  przeziębić, czasami mocno zmoknąć. Stąd pojawiła się myśl, że szkole potrzebny jest obiekt zadaszony, a całkowity remont boisk zewnętrznych nam w niczym nie pomoże, nie rozwiąże naszych problemów.

Wczesną wiosną tego roku ministerstwo ogłosiło Program „Sportowa Polska”, gdzie można było uzyskać częściowe dofinansowanie na budowę infrastruktury przy szkolnej  z jednoczesną ogólnodostępnością. Dzięki aprobacie i poparciu Prezydenta Miasta Zawiercie został wykonany projekt budowlany hali i uzyskaliśmy wymagane pozwolenie na budowę. Dokumenty zostały złożone, czekaliśmy na werdykt komisji. Rozstrzygnięcie jest dla nas szczęśliwe, pozyskaliśmy znaczą część pieniędzy na budowę hali. Mam nadzieję, że pozostałą część kosztów projektu też zdobędziemy i w kolejnych latach powstanie nowy obiekt połączony ze szkołą, z którego w pozostałym czasie będą korzystać młodzież i dorośli naszego Miasta.

Proszę o każde możliwe wsparcie naszych działań, choćby dobrym słowem.

Życzę dalszego radowania się wakacjami i do zobaczenia 1 września 2021.

Z poważaniem, Dorota Pytlik – dyrektor szkoły.

data dodania: 2021-07-26 18:58:48